Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ce se va întâmpla cu cei care au pensie de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ce se va întâmpla cu cei care au pensie de invaliditate fără ...

Ce se va întâmpla cu cei care au pensie de invaliditate fără revizuire si au vechime de doar 6 ani, grad de handicap accentuat, diagnostic schizofrenie?
Bună ziua! Pentru o persoană cu handicap accentuat, cu pensie de invaliditate definitivă, fără revizuire, dar cu o vechime de doar 6 ani, cu studii de licență, master, care
acum are o pensie de 1400 lei, există riscul să i se taie din pensia de invaliditate? Persoana nu va mai putea munci sub nicio formă, niciodată. Vă mulțumesc anticipat pentru răspuns!
Maria Diaconu, utilizator