Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... La calcul stagiul de cotizare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

La calcul stagiul de cotizare

Buna ziua

As avea si eu o intrebare !

La calcul stagiul de cotizare , dupa anul 2001 era o limita , niste plafoane !
De exemplu in 2006 era 5385 ! Daca in anul respectiv am castigat intr o luna 8000 ( bonus de merit ), de la 1 sept 2023 se vor recalcula si aceste sume pentru care au foat platite taxe CAS la tota suma ?Sau se mentin acele plafoane ?
Este prevazut in noua lege eliminarea acestor plafoane ?
Mulțumesc

johnny_1961, utilizator