Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Refuz de eliberare placuta numar pentru masina ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Refuz de eliberare placuta numar pentru masina autopropulsata ...

Refuz de eliberare placuta numar pentru masina autopropulsata pentru lucrari(ATV), desi, in prima faza, s-a acceptat inregistrarea la Primarie.
Asadar, atv-ul a mai fost inregistrat la primaria vanzatorului iar doamnei de la primaria mea i-am transmis toate actele(brief mare, mic, atestatul eliberat de rar, pana si actele de inregistrare de la fosta primarie a vanzatorului si ea insista ca trebuie inmatriculat la politie, asta dupa ce mi-a zis ca s-a interesal la consiliul local...
Cum pot, intr-o maniera politicoasa si legala, sa conving primaria ca se insala si sa-mi elibereze placuta de inregistrare.
Multumesc cinstit.
bbyRo, utilizator