Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua. La o verificare de rutina al actului meu de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua. La o verificare de rutina al actului meu de identitate ...

Buna ziua.
La o verificare de rutina al actului meu de identitate am constatat ca la evidenta populatiei figurez cu numele anterior casatoriei iar CI-ul pe numele fostului sot.
Dupa mai multe investigatii am constatat ca sotul fara stirea mea a depus actiune de divort iar instanta care nu m-a citat pentru a ma apara fara sa ma instiinteze desi locuesc si lucrez ca angajata la adresa de domiiliu nu am fost plecata din tara, nici nu am primit hotararea judecatoreasca care a fost emisa si inaintata la starea civila.Ce ma sfatuiti unde as putea reclama pentru ca am fost lipsita de principalul drept la aparare si nici nu sa- efectuat o cercetare judecatoreasca corecta.Am vazut ca martor la proces a fost fratele lui care sub juramant a depus marturie minicinoasa- atat -.lucru pe care l-am constatat studiind hotararea judecatoreasca
Multumesc.
nicu1560, utilizator