Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatie ORDA gaming calculatoare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatie ORDA gaming calculatoare

Buna ziua,
Pentru deschidere sala de internet si gaming calculatoare, la ce se refera mai exact cerinta de pe site-ul ORDA.ro:
"7. Înscrierea programelor închiriate prin intermediul sălilor de acces la Internet și al sălilor de jocuri care utilizează programe pentru calculator
Formular F8
Copia înscrisului doveditor al acordului titularului dreptului de autor pentru activitatea de închiriere a programelor pentru calculator.
Dovada plăţii
TARIF:
-50 lei/anexa titluri de programe (toate titlurile menționate într-o cerere de înscriere)
Termen soluţionare - 10 zile lucrătoare"
Cum fac rost de acordul titularului? O sa folosim Windows licentiat pt fiecare calculator si jocuri cumparate si jucate pe platforme precum Steam, Ubisoft, Battlenet, Sony Network...trebuie sa obtin un acord de la aceste companii?

Multumesc anticipat,

george-neagu, moderator