Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Incompatibilitate viza CFP
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Incompatibilitate viza CFP

Buna ziua,
O persoana care lucreaza intr-o institutie publica si acorda viza CFP se afla in incompatibilitate daca este expert contabil si are propria firma de contabilitate? In acelasi timp, persoana a acordat viza CFP in perioada in care avea poprire pe salariu - aceasta este o situatie de incompatibilitate? Mentionez ca este personal contractual, nu functionar public.
Multumesc.
octavian70, utilizator