avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1685 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reglementări privind denigrarea companiilor sau a ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reglementări privind denigrarea companiilor sau a produselor bancare / asigurări

Salutare!

Iau în considerare să fac o serie de video-uri educative în care să analizez produse bancare & de asigurări în baza informațiilor publice prezente pe site-ul fiecărei companii.

Țin să menționez că intenționez să menționez numele produsului și să iau la puricat condițiile contractuale și alte aspecte la care nu se uită omul de rând înainte de a lua o decizie de a accesa un produs bancar / asigurare.

Totodată nu am de gând să denigrez în niciun fel produsele sau compania, dar doresc să punctez punctele forte și punctele slabe și comparații între ele.

Puteți să îmi faceți câteva recomandări înspre aspectele sensibile la care să fiu atent?

Totodată dacă există un articol de lege care reglementează sau face referire directă la ceea ce doresc să fac mă interesează.

Și un ultim aspect foarte important, sunt broker al acestor produse, deci am și un interes financiar la mijloc.