Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Obligatie de a face- necesitate cerere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Obligatie de a face- necesitate cerere

Buna ziua,

Pentru a cere in instanta, prin obligatie de a face, actualizarea actelor constitutive ale unei asociatii de proprietari, trebuie sa existe neaparat o cerere a mea catre conducerea asociatiei?
Este legea, art 104 si art 17 L196/2018, care obliga la actualizare, mai e un control al primariei in care s-a dat aceasta masura (in 2021) si mai sunt 2 AG in care s-a votat actualizarea, dar nu s-a facut nimic practic.

Multumesc mult.
Maria Chirac, utilizator