avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Firma la care lucrez are 5 mijloace lente sub ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Firma la care lucrez are 5 mijloace lente sub sechestru ANAF.

Firma la care lucrez are 5 mijloace lente sub sechestru ANAF. Pentru 2 dintre ele s-a obtinut acord de vanzare de la ANAF. S-au intocmit facturile, clientul inca nu a achitat in contul indicat de ANAF.
Pot fi scoase acestea din evidenta Directiei de taxe si impozite locale? Taxele sunt achitate la zi.
Multumesc!
Ultima modificare: Joi, 27 Iunie 2024
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Vanzare de la srl catre persoana fizica ContSters61319 ContSters61319 Buna ziua, Vreau sa vand un autoturism aflat in proprietatea unui SRL catre o persoana fizica. De la Directia de taxe si impozite mi s-a dat o fituica cu ... (vezi toată discuția)
Blocare conturilor bancare de catre stat la persoana juridica Stefan_pers Stefan_pers Buna ziua, Problema a inceput in 2010 cand dupa prestarea unor servicii unei alte firme nu am fost platiti.E vorba de suma de 1800euro.Dupa aceasta gaura ... (vezi toată discuția)
Datorii buget/ vanzare masina RomulusA RomulusA buna ziua, detin o firma mica cu datorii la bugetul de stat. nimic nou sau spectaculos desigur. am ajuns insa in situatia in care statul a trimis poprire ... (vezi toată discuția)