Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cazier , reabilitare , amanare aplicarii pedepsei
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cazier , reabilitare , amanare aplicarii pedepsei

Bună ziua.

Sunt în termenul de 2 ani de probatiune. Am fost condamnat la 4 luni, dar s-a aplicat amanarea aplicarii pedepsei. Mai am 1 an de semnat, dar vreau sa știu dacă exista o lege sau o formalitate prin care pot sa o reduc.

Exista asa ceva? O cerere de reabilitare? Orice? De cand s-a produs incidentul , 2020 pana sa primesc sentința 2023 prin care am recunoscut și pana acum 2024 nu am mai făcut nimic. Munca , mancare și somn.

Am terminat o facultate și puteam sa fiu marinar de 2 ani, dar din cauza incidentului nu am mai avut posibilitatea și vreau sa-mi urmez drumul.

Mulțumesc.
Roland03, utilizator