avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 922 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua am si eu o nelamurire privind a 2 a ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua am si eu o nelamurire privind a 2 a recalculare a pensiilor ...

Buna ziua am si eu o nelamurire privind a 2 a recalculare a pensiilor dupa 1 septembrie 2024,cu toate veniturile. Stie cineva sigur cum se calculeaza ? si dupa care lege ? 360 ? sau cealalta veche ? Se va calcula din nou inclusiv ce a fost calculat initial, acum incluzand si celelalte venituri pe care le voi depune ? Am inteles ca daca se va calcula dupa legea 360 in totalitate pensia va fi mai mica decat cea de acum. Ce parere aveti sa mai depun aceste adeverinte ? sau sa ma multumesc doar cu punctele de stabilitate,.?Se aude caci calculele de pe legea 360 sunt in dezavantajul recalcularii,.!! In final daca stie cineva,sau daca este stipulat in vreo lege,.ca orice recalculare ,.sau calculare a pensiilor dupa 1 septembrie 2024 se face dupa noua lege ? 360 ? Va multumesc pentru un raspuns AVIZAT adica de Cunoscatori ai Legilor,..,!! Va Multumesc pentru un eventual Raspuns,.Cu respect,.,

Alte discuții în legătură

Buna ziua am si eu o intrebare:daca stie cineva,am: total puncte ... yonica09 yonica09 Buna ziua am si eu o intrebare:Daca stie cineva,am: total puncte 59,21808,.din care,.51,61734 conditii normale de munca,.2,90123 pensie suplimentara(anterior ... (vezi toată discuția)
Cerere recalculare pensie buna ziua, sunt pensionat anticipat ... Bogdandux Bogdandux Cerere recalculare pensie Buna ziua, Sunt pensionat anticipat cu penalizare.La data depunerii dosarului, nu aveam adeverinta de lucru in acord global si nici ... (vezi toată discuția)
Bună ziua.va rog daca ma puteti ajuta ,din septembrie 2024 după ... Rotaru Violeta Rotaru Violeta Bună ziua.Va rog daca ma puteti ajuta ,din septembrie 2024 după noua lege la recalculare mai primesc 3,625 puncte ,având stagiu realizat 31ani 8luni și 19 ... (vezi toată discuția)