avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata

Pensie anticipata.
Buna ziua. Sunt nascut in Iunie 1963 ( 61 ani ). Conform datelor primite de la CNPP,, am 33+9+1 vechime. Separat, cu documente, mai am 41 luni ( 3+4+o ) lucrate in Israel, dar cu specificatia de asigurat numai in cazul accidentelor de munca. Pot iesi anticipat ( cand ? ) la pensie, cu sau fara penalizari ? Perioada lucrata in Israel, se ia in calcul ?

Alte discuții în legătură

Dreptul la pensie anticipata. buna ziua. sunt nascut in iunie 1963 ( 61 ... titi2013 titi2013 Pensie anticipata. Buna ziua. Sunt nascut in Iunie 1963 ( 61 ani ). Conform datelor primite de la CNPP,, am 33 ani+9 luni+1 zi, vechime. ( cotizare) Separat, ... (vezi toată discuția)
Pensionare ralucapascal ralucapascal Buna ziua, Lucrez din 1979 cu intrerupere 1981 - 1983. Sunt nascuta in 2 martie 1963. Cand pot iesi la pensie cel mai devreme? Cei doi ani de intrerupere ... (vezi toată discuția)
Pensionare parțial anticipat Paius Genuta Paius Genuta Am 54 de ani și 33 ani munciți din care 16 ani grupa 2 pot ieși la pensie fara penalizare (vezi toată discuția)