avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara Pensionat anticipat oct.2023 cu penalizare ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara Pensionat anticipat oct.2023 cu penalizare ,41 ani ...

Bună seara
Pensionat anticipat oct.2023 cu penalizare ,41 ani vechime, după 1 septembrie mi se va anula penalizarea sau voi rămâne cu ea pana când voi împlini vârsta de pensionare? Știu ca în noua lege trebuie doar 5 ani în plus peste 35. Când am ieșit eu trebuia 8. Mulțumesc!
Ultima modificare: Marți, 9 Iulie 2024
blu_angel, utilizator

Alte discuții în legătură

Varsta de pensionare anticipata total sau partial IOANGILEA IOANGILEA Buna seara. Am si eu o intrebare. Sunt barbat, in luna iulie 2015 implinesc varsta de 56 de ani. Am vechime in campul muncii 36 de ani vechime din care 21 ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata Gabi Ionescu Gabi Ionescu Am 54 ani si 29 ani vechime in munca. Cand pot iesi la pensie anticipat si daca mai pot fi angajat apoi la privat? (vezi toată discuția)
Pensie anticipata ene_laura ene_laura M-am nascut pe 30.08.1960. La data de 30.08.2015 o sa am 35 ani de vechime .Cand ma pot pensiona anticipat si cu ce penalizare ? Va multumesc anticipat. (vezi toată discuția)