Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune in urma unui cetatean cu dubla cetatenie, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune in urma unui cetatean cu dubla cetatenie, domicilul ...

Tatul nostru cu cetatenie dubla si domicilul in Germania a decedat si a lasat mostenire in Germania si in Romania. Se fac doua successiuni, in Germania si Romania? Sau numai in Germania? Si pe urma care este urmatorul pas? Trebuie mers la notar in Germania si in Romania?
Multumesc in avans
Gabso, utilizator