Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Monografie contabila servicii curierat internaționale?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Monografie contabila servicii curierat internaționale?

Poate sa imi ofere cineva o monografie contabila servicii curierat intracomunitare?
Clientul meu, firma romana, platitor de TVA in RO, si impozit micro lucreaza pentru o casa de expeditii cu sediul in Bulgaria. El imi aduce bonuri fiscale de combustibil, bonuri pentru rovigniete, facturi pentru piese auto, atat in euro, cat si in lei si, cand se intoarce in tara, face o factura in euro fara TVA catre firma din Bulgaria cu contravaloarea a tot ce-a cheltuit in afara. Ma poate ajuta cineva cu o monografie contabila si fiscala pentru aceasta speta?
Multumesc anticipat!
george-neagu, moderator