Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua As dori informații în privința ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua As dori informații în privința permisului de conducere: locuiesc ...

Bună ziua As dori informații în privința permisului de conducere:locuiesc in Germania cu doi ani în urma a trebuit sa schimb permisul ptr ca a expirat cel din România si miam făcut permis german anul trecut am fost depistat baut cu 1,90la analize am primit de la judecător 10luni suspendare și 2000euro amenda care am achitat acum eu mam întors în România pot face școală din nou sau cum as putea lua permisul inapoi in romania ca în Germania nu mai am reședință se ea în considerare hotărârea judecătorească din germania cum ar trebui sa procedez va mulțumesc ptr ajutor

lupudumit a scris:

Bună ziua As dori informații în privința permisului de conducere:locuiesc in Germania cu doi ani în urma a trebuit sa schimb permisul ptr ca a expirat cel din România si miam făcut permis german anul trecut am fost depistat baut cu 1,90la analize am primit de la judecător 10luni suspendare și 2000euro amenda care am achitat acum eu mam întors în România pot face școală din nou sau cum as putea lua permisul inapoi in romania ca în Germania nu mai am reședință se ea în considerare hotărârea judecătorească din germania cum ar trebui sa procedez va mulțumesc ptr ajutor menționez ca cel din germania nu mai poate fi recuperat fiind anulat și nu am ce sa predau în România decit hotărârea judecătorească ca este confiscat (anulat)
Trebuie sa va recuperati permisul din Germania, in Romania nu puteti obtine permis decit daca-l predati pe cel german.