Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract V-C auto cu cota parte
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract V-C auto cu cota parte

Buna ziua,

Ma confrunt cu o mica problema la
care nu i-am gasit rezolvare si cei de la.primarie nu ma ajuta. Se da o masina mostenita cu cota parte 1. 62.5 si partea 2. 37.5 cei de la sector 4 mi-au refuzat contract doar cu persoana care e pe civ si mi-au specificat sa refac contractul cu ambii vanzatori lucru pe care l-am facut ca acum sa revina sa-mi zica iar sa le fac separat cu cota de detinere. Ideea este sa refac contractul individual cel de pe drpciv si sa mentionez cota de detinere la obiectul contractului unde sunt trecute datele.masinii?
Mentionez ca o persoana are domiciul pe raza altui sector cei din s4 specificand in mesaj ca acel contract sa fie vizat de cei din sectorul unde are domiciliul dar masina este inscrisa practic la s4 si tot aici a platit si impozitul fiind cota parte !

Va multumesc !
gi-jane2, moderator