avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Dreptul la pensie anticipata. Buna ziua. Sunt nascut ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Dreptul la pensie anticipata. Buna ziua. Sunt nascut in Iunie 1963 ( 61 ...

Pensie anticipata.
Buna ziua. Sunt nascut in Iunie 1963 ( 61 ani ). Conform datelor primite de la CNPP,, am 33 ani+9 luni+1 zi, vechime. ( cotizare) Separat, cu documente, (Casa de asigurari din Israel) mai am 41 luni ( 3 ani+5 luni+o zile) lucrate in Israel, dar cu specificatia de asigurat numai in cazul accidentelor de munca. Pot iesi anticipat ( cand ? ) la pensie, cu sau fara penalizari ? Perioada lucrata in Israel, se ia in calcul ?
Ultima modificare: Joi, 18 Iulie 2024
titi2013, utilizator

Alte discuții în legătură

Pensie anticipata titi2013 titi2013 Pensie anticipata. Buna ziua. Sunt nascut in Iunie 1963 ( 61 ani ). Conform datelor primite de la CNPP,, am 33+9+1 vechime. Separat, cu documente, mai am 41 ... (vezi toată discuția)
Pensionare ralucapascal ralucapascal Buna ziua, Lucrez din 1979 cu intrerupere 1981 - 1983. Sunt nascuta in 2 martie 1963. Cand pot iesi la pensie cel mai devreme? Cei doi ani de intrerupere ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata loredanaelena888 loredanaelena888 buna seara va rog sa ma ajutati in legatura cu doua persoane care ar dorii sa iasa la pensie anul acesta: 1. un barbat nascut in 1959 cu o vechime totala de ... (vezi toată discuția)