Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Dreptul la pensie anticipata. Buna ziua. Sunt nascut ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Dreptul la pensie anticipata. Buna ziua. Sunt nascut in Iunie 1963 ( 61 ...

Pensie anticipata.
Buna ziua. Sunt nascut in Iunie 1963 ( 61 ani ). Conform datelor primite de la CNPP,, am 33 ani+9 luni+1 zi, vechime. ( cotizare) Separat, cu documente, (Casa de asigurari din Israel) mai am 41 luni ( 3 ani+5 luni+o zile) lucrate in Israel, dar cu specificatia de asigurat numai in cazul accidentelor de munca. Pot iesi anticipat ( cand ? ) la pensie, cu sau fara penalizari ? Perioada lucrata in Israel, se ia in calcul ?
titi2013, utilizator