Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Opinie hotarare cel putin ciudata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Opinie hotarare cel putin ciudata

Buna ziua,

Va rog sa imi spuneti ce parere aveti despre o hotarare de acest tip (1 capat de cerere principal si capete de cerere dependente de primul):

Tip solutie: Admite in parte cererea

Solutia pe scurt: Admite în parte cererea.

Respinge excepţiile A si B, invocate prin întâmpinare, ca neîntemeiate.

Respinge, ca neîntemeiate, excepţiile C, D, E, F invocate prin întâmpinare.

Respinge acţiunea ca neîntemeiată.

Respinge cererea pârâtei de obligare a reclamantei la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată.

Cu drept de a formula recurs în termen de 15 zile de la comunicare [...]

Document: Hotarâre

Va multumesc.
Lucian_bz, utilizator