avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Opinie hotarare cel putin ciudata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Opinie hotarare cel putin ciudata

Buna ziua,

Va rog sa imi spuneti ce parere aveti despre o hotarare de acest tip (1 capat de cerere principal si capete de cerere dependente de primul):

Tip solutie: Admite in parte cererea

Solutia pe scurt: Admite în parte cererea.

Respinge excepţiile A si B, invocate prin întâmpinare, ca neîntemeiate.

Respinge, ca neîntemeiate, excepţiile C, D, E, F invocate prin întâmpinare.

Respinge acţiunea ca neîntemeiată.

Respinge cererea pârâtei de obligare a reclamantei la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată.

Cu drept de a formula recurs în termen de 15 zile de la comunicare [...]

Document: Hotarâre

Va multumesc.
Ultima modificare: Joi, 18 Iulie 2024
Lucian_bz, utilizator

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am o intrebare legata de o datorie veche. familia ... TudorTGG TudorTGG Buna ziua, am o intrebare legata de o datorie veche. Familia este in proces cu AFI (Administratia fondului imobiliar) unde am intrat si eu fara voia mea pe ... (vezi toată discuția)
Anularea act de proprietate neacsu1986 neacsu1986 buna seara ,am un proces pe rol acum astept sa se pronunte ,numele meu este marian si in dosar sunt reclamantul ,am depus toate actele la dosar ,ce mi sa cerut ... (vezi toată discuția)
Se mai percep cheltuieli de judecata daca am castigat partial in apel? Mia3 Mia3 Prima instanta - de fond: \"Solutia pe scurt: Respinge cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta......... în contradictoriu cu pârâta ... (vezi toată discuția)