avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua.Stiu ca la ce o sa intreb as primi ca ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua.Stiu ca la ce o sa intreb as primi ca raspuns sa fac ...

Buna ziua.Stiu ca la ce o sa intreb as primi ca raspuns sa fac succesiunea,dar nu pot pt ca exista un frate decedat,iar nepotii de pe el sunt in America si nici nu-mi raspund la mesaje...deci...intrebarea mea...ce as putea face in cazul fratelui existent care a luat tot de la casa parintilor, ce credea ca i-ar fi de folos in vreun fel,fara sa spuna ceva macar(am incercat sa-i spun sa avem grija impreuna de tot ce cuprinde cuvantul mostenire(si obligatii...gen-este pisica,cainele...la care eu le duc in fiecare luna mancare(se ocupa un vecin),am facut gard la strada ca se darama,m-a costat f mult...dar m-a blocat peste tot...in schimb dupa ce a luat tot de pe acolo,chiar si cheile ...a sunat pe la oamenii aia unde aveau parintii pamantul dat in arenda ca vrea partea lui...i-am lasat ca imi era mie rusine de rusinea lui,vrea sa se duca sa taie copacii in toamna,ca sunt ff multi...daca a trecut cineva prin asta,il rog sa-mi spună cum a rezolvat...Multumesc...chiar m-am saturat sa am grija numai eu...oricum cat traiesc animalutele o sa am grija de ele...