Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... PLATA SULTEI
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

PLATA SULTEI

In cazul unui apartament detinut 50% si 50% de catre fiul meu in cazul decesului sotiei, in urma unui testament acceptat de catre mine la notar, se poate achita si cei 50% de catre fiul meu incat sa devina el proprietar deplin? Mai am un fiu mai mare. Exista o alta solutie prin care daca e cazul sa nu se poata ataca in justitie?
Manuela Rășină, administrator