Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Poluare excesiva automobil
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Poluare excesiva automobil

Buna ziua, un vecin de al meu octogenar are o masina Dacia 1300 de prin 1970. Acest vecin se incapataneaza sa incerce sa isi porneasca masina periodic, sub geamurile mele, eu stand la etajul 1. Nu inteleg cum are ITPul in regula. Evident ca sta cam 30 minute cu motorul care scoate un fum oribil. O mai mestereste un vecin periodic si o mai urneste cativa km, dupa care istoria se repeta. Unde pot reclama faptul ca acest vecin ma polueaza excesiv? acest automobil este bun doar pentru fier vechi.
Anastasia gar, utilizator