Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cod caen pentru înființarea unui PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cod caen pentru înființarea unui PFA

Bună,

Pentru înființarea unui PFA am citit ca e nevoie de cursuri de specializare in aria de activitate a pfa-ului. In cazul unui PFA care se ocupa cu realizarea și distribuirea de produse croșetate (haine+jucarii) ce cod CAEN considerați ca e cel mai potrivit și cum se poate proceda cu situația de mai sus, ținând cont ca nu sunt cursuri recunoscute pentru astfel de activități?
george-neagu, moderator
Cod CAEN 1410 - Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare

Cod CAEN 4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor