Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună seara! am născut în Norvegia in urma cu 3 luni ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună seara! am născut în Norvegia in urma cu 3 luni iară ...

Bună seara! am născut în Norvegia in urma cu 3 luni iară joi am primit certificatul de naștere cu numele de familie al soțului (nu suntem căsătoriți). Iar la numele părinților mi-o pus doar numele meu iar al soțului nu, mi-o pus că nu se cu cunoaște identitatea tatălui în schimb poarta numele lui de familie !Se poate călători cu el așa în România ?
Va mulțumesc
Erica Renata, utilizator