Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Doresc sa infiintez un centru de nutritie.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Doresc sa infiintez un centru de nutritie.

Buna ziua,
Doresc sa infiintez un centru de nutritie . Din ce am citit pe internet si m-am interesat cu angajatii ONRC, cel mai potrivit cod CAEN pentru aceasta activitate este 8690. Voiam sa stiu ce anume am nevoie pentru a deschide aceasta activitate sub acest cod CAEN, si anume ce studii am nevoie. In lege se precizeaza ca este nevoie sa fii medic cu libera practica insa la servicii conexe (kineto, acupunctura) pe diferite site-uri scrie ca e nevoie sa faci dovada studiilor si atat, fara sa mai fii medic.
Eu am terminat medicina generala insa nu am aviz de libera practica inca. Unde exista textul de lege care precizeaza sub ce conditie infiintezi o asemenea firma? Am nevoie de un aviz de libera practica ca nutritionist sau ce mai exact? E mai simplu sa aleg un alt cod CAEN, si anumem ce alt cod CAEN?
george-neagu, moderator