Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara! Am fost surprins de un radar ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara! Am fost surprins de un radar neinscriptionat cu o ...

Buna seara!

Am fost surprins de un radar neinscriptionat cu o viteza de 112km/h in localitate, iar oprit de un agent de politie la cativa km distanta, eu fiind singurul oprit dintr o coloana de masini, eu circuland in spatele unui SUV

Pe procesul verbal s a mentionat faptul ca eu circulam in localitate cu viteza de 112km/h inregistrata de aparatul radar TRUCAM .

Nu a fost mentionata o limita de viteza, cu cat am depasit viteza( dat fiind faptul ca in localitati sunt limite si de 70 km/h ) nu s a mentionat punctul , portiunea respectiv metrul unde am savarsit aceasta pretinsa fapta

Am apelat prin contestatie si am invocat si acest lucru , voi avea castig de cauza? Se poate anula pv pe motiv de nulitate relativa pt descrierea incompleta a faptei?
andrei0475, utilizator