Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Amsemnat un contract de arenda ce doresac sa-l anulez, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Amsemnat un contract de arenda ce doresac sa-l anulez, sa-l reziliez. ...

Un contract de arenda se poate anula, rezilia, inainte de data incheierii?. Termenul incheierii (stipulat in contract) este peste o luna, se poate anula daca nu a inceput sa curga termenul incheierii si cum? Prin comunicarea directa a arendatorului si UAT-ului sau instanta? Cu stima.
stionascu, utilizator