avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 826 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Terenul are carte funciara nu are cadastru am dat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Terenul are carte funciara nu are cadastru am dat datele O.C.P.I ...

Terenul are carte funciara nu are cadastru am dat datele O.C.P.I și adresa și nu poate indentifica vecinii dacă terenul nu are cadastru,
Primăria nu comunica vecinii ce articol sa le trec Primăriei sa comunice vecinii.
Primăria comunică vecinii topografului care face măsurătorile
Primăria a scris vecinii sunt in donație din 1986 dar daca nu e cadastru pe teren o parte e al meu 250 mp restul terenului din curte al matusei dar la Primărie nu mâine proprietara apară cu restante.
Atunci în final ce art sa trec Primăriei să îmi de-a informații.

adriandimitriu a scris:

Primăria comunică vecinii topografului care face măsurătorile

Mătușa trăiește e dezbătută moștenirea terenul cu casa are carte funciara nu are cadastru îl pot face cît trăiește mătușa pe partea mea cadastru sau după moartea ei restul terenului e al matusei din curte,
La Primărie apare terenurile cu cadastru dezbătută moștenirea după cei care au decedat.
Magie1 a scris:

Primăria a scris vecinii sunt in donație din 1986 dar daca nu e cadastru pe teren o parte e al meu 250 mp restul terenului din curte al matusei dar la Primărie nu mâine proprietara apară cu restante.
Atunci în final ce art sa trec Primăriei să îmi de-a informații.

adriandimitriu a scris:

Primăria comunică vecinii topografului care face măsurătorile



ce scrie in CF daca nu exista cadastru?
Nu exista carte funciara fara cadastru.