Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara, am 47ani, 11luni, 13 zile de muncă, Nr ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara, am 47ani, 11luni, 13 zile de muncă, Nr puncte 4o,52368, ...

Bună seara,am 47ani,11luni,13 zile de muncă, Nr puncte 4o,52368, punctaj mediu 1,63253, cît bani voi primi după recalcularea pensiilor?
Precizati:
-Anul in care v-ati deschis drepturile si daca este prima deschidere de drepturi.
-Din ce se conmpune total stagiu de cotizare de 47 ani, 11 luni si 13 zile.
Toate adunate trebuie sa dea totalul de mai sus.
28 decembrie 2020 am primit decizia de pensionare, condiții normale de munca 38 ani 11 luni 13zile ,5ani 3 zile grupă 1 și 1 ani 5luni 11 zile stagiul militar.
Dupa recalcularea pe noua lege pensia bruta va fi de 4535 lei.