avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Politica GDPR
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Politica GDPR

Buna ziua! La una din licitatiile organizate de catre o companie de stat la care participam in calitate de ofertant, ni se solicita prezentarea CV-urilor angajatilor care vor presta lucrarea si toate diplomele care atesta pregatirea lor. Puteti sa-mi spuneti daca din punct de vedere al legislatiei GDPR este in regula sa prezentam aceste documente care contin si informatii personale? Este normal sa se solicite aceste informatii? Este un criteriu pentru care se acorda punctaj ofertantului.

Alte discuții în legătură

Licitatie publica huminiuc huminiuc Buna ziua, Am participat la o licitatie avand ca si criteriu de adjudecare oferta cea mai avantajoasa din punct de vedere tehnico-economic;initial rezultatul ... (vezi toată discuția)
Ce documente ar trebui sa prezinte un subcontractant ? alexandru_grigoras alexandru_grigoras Buna ziua! Sunt incepator in acest domeniu de achizitii publice lucrand pentru un operator economic. As avea nevoie de putin ajutor sa ma pot ... (vezi toată discuția)
Achizitii publice - oferta inacceptabila Mihaela2013 Mihaela2013 Buna ziua, Am participat la o licitatie avand ca obiect prestarea de servicii, licitatie care a avut ca si criteriu de selectie oferta cea mai avantajoasa din ... (vezi toată discuția)