Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! De 1 an de zile incerc sa ma mut de la o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! De 1 an de zile incerc sa ma mut de la o unitate la ...

Buna ziua! De 1 an de zile incerc sa ma mut de la o unitate la alta din cadrul Ministerului Afacerilor Interne. Am facut o gramada de rapoarte si nu mi au fost aprobate de catre comandant. Sa actionez unitatea in instanta?
Puteti iesi la raport la esalonul superior.
Care este motivul refuzului mutarii dvs.?
Motivul … ca nu sunt este personal suficient, desi suntem 5 din 8.
Cornel Vasile, Consilier juridic

POPA GHEORGHE a scris:

Puteti iesi la raport la esalonul superior.

Am facut si asta si degeaba
In opinia mea, refuzul putea fi atacat in instanta .
Cornel Vasile, Consilier juridic