Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... SAF-T la PFA (doar frizerie)?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

SAF-T la PFA (doar frizerie)?

Bună ziua! Am un pfa ( doar frizerie fac ) lucrez doar eu. Este nevoie din 2025 de saf.t?
george-neagu, moderator
Nu se depune SAF-T de către: persoanele fizice autorizate, întreprinderile individuale, întreprinderile familiale, persoanele fizice care desfășoară activități cu scop lucrativ, asociațiile familiale, societățile profesionale de avocați cu răspundere limitată și cabinetele individuale de avocați, societățile profesionale notariale și birourile individuale notariale, cabinetele medicale individuale, societățile profesionale ale practicienilor în insolvență, întreprinderile profesionale unipersonale cu răspundere limitată, instituțiile publice (indiferent de sursa lor de finanțare sau de categoria de contribuabili la care sunt încadrate) și autoritățile administrative.