avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 989 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Am un teren de 720 mp,acte am doar pentru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Am un teren de 720 mp,acte am doar pentru 580 mp, deoarece ...

Bună ziua,
Am un teren de 720mp,acte am doar pentru 580mp, deoarece în anul 1960 a fost o aliniere la strada și gardul a fost mutat,în curte a intrat și aceasta diferența de la 580 la 720mp.(aceasta operațiune a fost făcută de primărie în anul 1960).
Noi nu avem acte pe diferența aceea,am fost la primărie să le explicăm situația,am primit o hârtie ca după analizele lor ca noi figuram în registrele cu tot terenul 720mp (cel cu acte și fără acte) și este in propietate privata.
Cum putem proceda sa obținem și bucata aceea pe cadastru?pe intabulare figuram cu această sumă de 720mp doar ca nu am plătit nimic la fisc pana acum pe aceea diferența doar pe ce avem în acte am plătit , avem nevoie de acte pe bucata aceea de teren ca altfel nu se poate construii fără aceste documente.
Mulțumesc.
Mă poate ajuta cineva(sau un avocat pe acest subiect)

Alte discuții în legătură

Bună ziua, am un teren de 720 mp, pe acte am doar pentru 580 mp ... Dany320 Dany320 Bună ziua, Am un teren de 720mp,acte am doar pentru 580mp, deoarece în anul 1960 a fost o aliniere la strada și gardul a fost mutat,în curte a intrat și ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, am nevoie de mai multe păreri, a mai avut cineva ... Dany320 Dany320 Bună ziua, Am nevoie de mai multe părerii, A mai avut cineva problema asta: Am un teren intabulat și cadastrat de 720mp(acte pe el am 580 diferența ... (vezi toată discuția)
Bună ziua,de ceva timp mă confrunt cu o problemă,am un teren ... Dany320 Dany320 Bună ziua,de ceva timp mă confrunt cu o problemă,am un teren intabulat și cadastrat de 715 mp,acte am doar pe 580 mp(deoarece in 1954 s-a făcut o aliniere ... (vezi toată discuția)