Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, In urma unei taxe sucesorale de pe urma ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, In urma unei taxe sucesorale de pe urma tatalui meu ...

Buna ziua,
In urma unei taxe sucesorale de pe urma tatalui meu decedat,noi fsurorile,impreuna cu mama noastra am cedat in favoarea fratelui nostru.
Am fost informate gresit ca ar fi vorba doar de succesiunea de pa urma tatalui.
In urma acesti decizii ,s-a trecut la intocmirea actului de partaj voluntar.
Ulterior am realizat ca de fapt noi cedasem totul,fara pretentie,in favoarea fratelui.
Se mai poate ataca ,revizui,anula acest act?
Va multumesc anticipat.
Pai...nu asta ați dorit? Sa ii lăsați totul fratelui?
Da doar de pe urma tatalui
Intrebarea era daca se poate ataca acest act?

CP62 a scris:

Da doar de pe urma tatalui

Nu se intelege ce anume ati mai lasat frateluji fara sa vreti. Nu stim prin ce act ati facut asta, in ce termen... mai dati detalii sau mergeti la un avocat.
Dacă ați încheiat un act de partaj voluntar, pe care l-ati semnat, nu se mai poate face nimic.