avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cumulare doua pensii după legea noua
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cumulare doua pensii după legea noua

Buna ziua , eu sunt la pensie anticipat/parțial și mai am o pensie militară fiindcă am lucrat 6 ani la MAI , exista riscul sa se cumuleze cele doua pensii acuma după legea noua . In 2026 am 65 ani voi trece la pensia limita de vârstă. Mulțumesc pentru răspuns anticipat .
Ultima modificare: Vineri, 16 August 2024
nelutu_pop, utilizator

Alte discuții în legătură

Pensie johnny_1961 johnny_1961 Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti cand as putea iesi la pensie daca prima notare in cartea de munca este 01.09.1980.activitate neintrerupta ,dacat in stagiul ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata femei virginiadoina virginiadoina Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la intrebarea : cand pot solicita pensionarea anticipata, cu si fara penalizare. Sunt nascuta la data de 2 ... (vezi toată discuția)
Pensionare la 65 sau 70 de ani? niccu niccu Buna ziua ! Daca am iesit anticipat partial la pensie,(cu penalizare 30% )si se preconizeaza iesirea OBLIGATORIE la pensie la 70 de ani,la ce varsta voi iesi ... (vezi toată discuția)