Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua. Daca exista emis ordin de protectie ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua. Daca exista emis ordin de protectie provizoriu (5 zile) ...

Buna ziua.

Daca exista emis ordin de protectie proviziu (5 zile) de Politie , insa procurorul a dispus incetarea masurilor pt violenta domestica ( legea 217) la incetarea acestui termen provozoriu de 5 zile, fara sa mai inainteze prelungirea acestuia catre instanta.
Ar fi sanse ca in instanta, la solicitarea clientului ( in baza mai multor probe care arata si abuzul emotional/psihologic), insa avand totusi la baza rezolutia “negativa” procurorului, instanta sa prelungeasca ordinul?

Va multunesc!
Cu stima,
colinsmarty, utilizator
Bună ziua.

Aveți posibilitatea de a formula o astfel de cerere, în susținerea căreia veți depune probatoriul pe care îl aveți la dispoziție. Ar fi indicat să faceți acest demers cu ajutorul unui avocat, pentru ca șansele dvs. de reușită să fie mult mai mari.

Cu stimă, av. Hulea Ionuț-Marius