avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 677 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Instrainare greșită în talon
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Instrainare greșită în talon

Bună ziua, am cumpărat o mașină și ulterior am văzut ca pe spatele certificatului se afla o alta persoana înstrăinate acum câțiva ani, probabil sa răzgândit, credeți ca voi avea probleme la transcrierea pe numele meu?

Alte discuții în legătură

Se poate inmatricula o mașină cu certificatul de înmatriculare ... Eduard2628 Eduard2628 Se poate inmatricula o mașină cu certificatul de înmatriculare înstrăinat? (vezi toată discuția)
Scoatere masina de la impozit - buna ziua, am si eu o problema cu o masina achizitionata acum ... Bogdan_Toader Bogdan_Toader Buna ziua, Am si eu o problema cu o masina achizitionata acum cativa ani. Masina era inmatriculata pe judetul Mures. (proprietarul A) A fost cumparata ... (vezi toată discuția)
Cum scap de impozitul pe masina vanduta? corina tertan corina tertan Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti ce solutie am sa scap de impozitul pe masina vanduta unei persoane care nu a mai fost sa inregistreze pe numele lui ... (vezi toată discuția)