Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... OGNLINDA SPARTA SI STERGATOR RUPT IN PARCARE
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

OGNLINDA SPARTA SI STERGATOR RUPT IN PARCARE

Buna ziua! am mers astazi in vizita la cineva, in fata blocului erau cateva lovuri de parcare, nu era nicinul insemnat cum ca ar fi inchiriat. Este prima data cand merg in acea zona, nu stiam care si cum isi parcheaza masinile. Cand am coborat la masina sa plec, un domn a iesit la ferestra apartamentului si a zis ,,eu nu platesc parcarea degeaba,, mi-am cerut scuze i-am zis ca e prima data cand vin aici, si cand am ajuns la masina oglinda era sparta complet si stergatorul rupt...ce as putea sa fac ?in zona nu sunt camere de filmat...
Buna ziua

Plange la Politie pentru distrugere/vandalism. Daca aveti Casco oricum va trebui sa faceti asta pentru a putea fi despagubit.

In cazul asta, putand afla cine este concesionarul locului de parcare macar Politia poate avea un suspect.

In realitate puteti cel mult spera ca cel care v-a spart oglinda sa aiba 7 ani de ghinion. Ca pentru despagubiri, daca nu aveti Casco, sansele sunt practic zero.