Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Am făcut o refinantare la Tbi în 2021, am avut ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Am făcut o refinantare la Tbi în 2021, am avut probleme financiare ...

Am făcut o refinantare la Tbi în 2021, am avut probleme financiare și nu am mai putut achita iar acum am de plata 12788 de lei. Am fost dat la o firma de creanțe și am făcut acord cu dânșii pe 300 de lei pe luna. Când am plătit prima luna 300 de lei sun la ei sa confirm plata și îmi spune ca degeaba am plătit 300 de lei deoarece dosarul l-au retras de la ei si ca acordul de plata nu mai este valabil .Ce pot sa fac ca deja sunt disperat... am rămas restant tot datorita TBI. Am vrut la început de restante sa fac angajament de plata și ei au spus ca nu am restante și a doua zi ma trezesc ca tot creditul mi l-au pus scadent anticipat , degeaba am tot sunat la ei și am trimis email-uri câteva zile la rand ca nu am am mai putut da de ei. Am depus plângere la ANPC și am primit răspuns ca plângerea este neintemeiata
BOGDANPAUL9779, utilizator