Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... BUNA ZIUA!MAMA MEA A LUCRAT DIN 1979 PINA IN 1992 LA ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

BUNA ZIUA!MAMA MEA A LUCRAT DIN 1979 PINA IN 1992 LA IMC BUZAU.AM ...

BUNA ZIUA!MAMA MEA A LUCRAT DIN 1979 PINA IN 1992 LA IMC BUZAU.AM FOST SA OBTIN ADEVERINTA. IAR ACOLO AM AFLAT CA ARHIVA ESTE IN ALTA PARTE...NU SE STIE UNDE.PINA LA URMA..AM DEPISTAT CA SE AFLA LA DOAGA.JUDETUL VRANCEA LA SOMACO HOLDING...PROBLEMA ESTE CA ACOLO...S-AU VINDUT CONSTRUCTIILE..IAR ARHIVA..A RAMAS..PE ACOLO..IN GRIJA NIMANUI!CUM POATE OBTINE MAMA ADEVERINTA NECESARA LA UN CALCUL CORECT AL CUANTUMULUI PENSIEI?
Sesizati Arhivele Nationale Serviciul Judetean Vrancea cu privire la situatia acelei arhive.
FIRMA LA CARE ESTE ARHIVA..SPUNE CA NU A LUAT SI ARHIVA..CI NUMAI SPATIUL..SI VREA SA FACA RENOVARI..SI AR CAM SCOATE ARHIVA..LA GUNOI..CEI DE LA ARHIVELE NATIONALE VRANCEA...AU SPUS CA NU AU CE FACE EI!CEI DE LA ARHIVE POT DOAR SA SESIZEZE ORGANELE...DACA SE DETERIOREAZA ARHIVA!
nedelcu grigore, utilizator
Ce organe sa sesizeze cand ei sunt primii in masura sa ia atitudine despre aceasta situatie ... sesizati si Ministerul Muncii.
am trimis la arhivele nationale vrancea...si mi-au raspuns ca au trimis solicitarea mea celor care au cumparat spatiul! Adica...situatia a ramas..in aer!
nedelcu grigore, utilizator
Inteleg..trimiteti si la MInisterul Muncii spuneti-le sa gaseasca o solutie pentru preluarea acelei arhive .