avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună seara Dacă copilul face 2 ani în ianuarie, ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună seara Dacă copilul face 2 ani în ianuarie, pana când ...

Bună seara
Dacă copilu face 2 ani în ianuarie, pana când mai iau indemnizație? Și când trebuie sa depun dosarul pt luna tatălui?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 05:24, 5 Septembrie 2024
Pana in decembrie 2024 puteti sta in CCC .. tatal va intra in CCC incepand cu ziua urmatoare celei in care copilul implineste varsta de 1 an si 11 luni.
ce acte trebuie pt luna tatălui?

Cornel Vasile a scris:

Pana in decembrie 2024 puteti sta in CCC .. tatal va intra in CCC incepand cu ziua urmatoare celei in care copilul implineste varsta de 1 an si 11 luni.

Acelasi acte ca si pentru mama.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Din ccc1 in cc2 daria7 daria7 Buna ziua, am inteles cam cum sta situatia in care nasterea unui bebe 2 se intampla in timpul ccc1, insa am niste nelamuriri in cazul meu care este putin ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie al 2 lea copil criss2018 criss2018 Buna seara!Va rog sa ma ajutati cu o nelămurire,sunt in concediu de creșterea copilului pana in data de 7 ianuarie 2018(dara cand împlinește copilul 2 ani) ... (vezi toată discuția)
Luna libera tata radunm radunm buna ziua!copilul implineste 2 ani in 08.05.2018,mama va sta acasa pana la aceasta data(nu va cere stimulent de insertie)!tatal isi poate lua o luna de ... (vezi toată discuția)