Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cum se inregistreaza autofactura primita de la PPC?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cum se inregistreaza autofactura primita de la PPC?

Cum se inregistreaza Autofactura primita de la PPC privind furnizarea de energie electrica a societatii noastre (prosumator)? Suma respectiva apare inscrisa ca regularizare pe factura emisa de PPC. Se inregistreaza productie de energie si factura de vanzare catre client PPC sau se inregistreaza doar factura de la furnizor PPC unde apare compensarea cantitativa cu energia livrata in retea? Multumim!
george-neagu, moderator