Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Salut , numele meu este Emanuel și am o ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Salut , numele meu este Emanuel și am o întrebare,daca copilul ...

Salut , numele meu este Emanuel și am o întrebare,daca copilul meu are un plan de protectie, aici în uk și soția mea decide sa se reîntoarcă în România definitiv ar putea fi o problema asta ? Ar putea înrăutăți situația! Sau ce e de făcut în privința asta . Mulțumesc!
Depinde ce doriți. Vreți sau nu ca minorul să se întoarcă în România ?
Da ,vreau ca , copilul meu sa se întoarcă în România cu soția mea

Adrian ALBU a scris:

Depinde ce doriți. Vreți sau nu ca minorul să se întoarcă în România ?

Mariof a scris:

Da ,vreau ca , copilul meu sa se întoarcă în România cu soția mea

Adrian ALBU a scris:

Depinde ce doriți. Vreți sau nu ca minorul să se întoarcă în România ?

Da ,vreau că sa stea in Romania definitiv!

Atunci nu mai contează în ce plan de protecție este copilul în UK.
Deci serviciile sociale din UK,nu poate să colaboreze cu protecția copilului din Romania ?
Adrian ALBU a scris:

Atunci nu mai contează în ce plan de protecție este copilul în UK.

Mariof, utilizator