avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1931 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Salut , numele meu este Emanuel și am o ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Salut , numele meu este Emanuel și am o întrebare,daca copilul ...

Salut , numele meu este Emanuel și am o întrebare,daca copilul meu are un plan de protectie, aici în uk și soția mea decide sa se reîntoarcă în România definitiv ar putea fi o problema asta ? Ar putea înrăutăți situația! Sau ce e de făcut în privința asta . Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 20:37, 6 Septembrie 2024
Depinde ce doriți. Vreți sau nu ca minorul să se întoarcă în România ?
Da ,vreau ca , copilul meu sa se întoarcă în România cu soția mea

Adrian ALBU a scris:

Depinde ce doriți. Vreți sau nu ca minorul să se întoarcă în România ?



Mariof a scris:

Da ,vreau ca , copilul meu sa se întoarcă în România cu soția mea

Adrian ALBU a scris:

Depinde ce doriți. Vreți sau nu ca minorul să se întoarcă în România ?


Da ,vreau că sa stea in Romania definitiv!


Atunci nu mai contează în ce plan de protecție este copilul în UK.
Deci serviciile sociale din UK,nu poate să colaboreze cu protecția copilului din Romania ?
Adrian ALBU a scris:

Atunci nu mai contează în ce plan de protecție este copilul în UK.

Ultima modificare: Vineri, 6 Septembrie 2024
Mariof, utilizator

Alte discuții în legătură

Țin să precizez că eu am fost arestat acum 6 luni pentru că ... Mariof Mariof Țin să precizez că eu am fost arestat acum 6 luni pentru că am avut o conversație sexuală cu o fata de 15 ani (da știu sunt un prost ) dar sunt eliberat ... (vezi toată discuția)
Dreptul la o familie in romania a unui condamnat pentru infractiuni electronice implicand minori in marea britanie teddygirl teddygirl Va rog sa ma lamuriti care este procedura in Romania in urmatoarea situatie: Prietenul meu a fost condamnat in Marea Britanie pentru posesie de imagini ... (vezi toată discuția)
Imi vreau fetita inapoi heimdal heimdal Buna ziua, Am si eu o intrebare... Sunt casatorit si in plin divort. Am locuit impreune cu mama si fata noastra, care are doi ani, in UK. Intr-o zi sotia a ... (vezi toată discuția)