avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1505 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Lucrez intr-o companie de croaziere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Lucrez intr-o companie de croaziere

Buna ziua,
Lucrez intr-o companie de croaziere, deci cu contract determinat, si doresc sa stiu ce trebuie sa platesc la statul roman.
Ultima modificare: Luni, 9 Septembrie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Mihail Croitoru , Avocat 10:52, 9 Septembrie 2024
Sunteti angajat ca in calitate de persoana fizica sau persoana juridica (srl, pfa)?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata legala muncitori in constructii de catre persoana fizică nicu9 nicu9 Situatia este urmatoarea: O persoana fizica doreste sa construiasca o casa si a gasit o echipa cu care sa lucreze \"in regie proprie\". Ca majoritatea ... (vezi toată discuția)
Cum pot sa colaborez (eu ca firma) cu o persoana fizica neautorizata? ddurlescu ddurlescu Exista alte metode de colaborare cu o persoana fizica in afara de angajare? Se poate incheia un contract de colaborare prestari servicii? Multumesc. (vezi toată discuția)
Care ar fi cea mai buna optiune (pfa, societate comerciala etc.) pentru a presta servicii pe internet? AdrianApan AdrianApan In primul rand buna tuturor si ma scuzati daca nu am \"nimerit\" categoria buna. Trec direct la subiect .... Sunt putin confuz in ceea ce priveste optiunea ... (vezi toată discuția)