avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 530 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua. Pot cere transformarea pensiei anticipate ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua. Pot cere transformarea pensiei anticipate parțiale ...

Buna ziua. Pot cere transformarea pensiei anticipate parțiale in pensie la limita de varsta si anularea penalizarii avand in vedere ca am crescut 2 copii si conform Legii 360/2023 prin reducerea cu un an a limitei de varsta am atins varsta standard? Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Buna ziua. pot cere transformarea pensiei anticipate parțiale ... Ana Rab Ana Rab Buna ziua. Pot cere transformarea pensiei anticipate parțiale in pensie la limita de varsta si anularea penalizarii avand in vedere ca am crescut 2 copii si ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, sunt pensionata partial anticipat prin legea 263/2010 ... neculai27 neculai27 Buna ziua, Sunt pensionata partial anticipat prin Legea 263/2010 si ar trebui sa ies la pensie de limita de varsta in ianuarue 2026. Avand in vedere ca ... (vezi toată discuția)
Ce stagiu de cotizare trebuie , pentru femeile cu copii, ca sa ... Em77 Em77 Ce stagiu de cotizare trebuie , pentru femeile cu copii, ca sa poată ieși mai devreme la pensie? (vezi toată discuția)