avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! Un cetățean străin non UE angajat cu ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! Un cetățean străin non UE angajat cu carte de ...

Bună ziua! Un cetățean străin non ue angajat cu carte de munca isi poate asigura mama la servicii medicale prin procedura coasigurare?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:20, 12 Septembrie 2024
Soţul, soţia şi părinţii fără venituri proprii, aflaţi în întreţinerea unei persoane asigurate pot fi coasiguraţii acestora.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurare in sistemul public de sanatate camellia_camy camellia_camy As dori sa va rog daca se poate sa-mi raspunde-ti la urmatoarea intrebare: In cazul in care sotia este incadrata cu carte de munca si plateste asigurarile la ... (vezi toată discuția)
Cine beneficiaza de asigurare cass gabriela06072002 gabriela06072002 Buna ziua. Recunosc ca imi este o oarecare jena pentru intrebarea care urmeaza s-o pun. De asemenea recunosc ca nu cunosc legislatia in domeniu. Dar imi aduc ... (vezi toată discuția)
Coasigurat EugenioAmi EugenioAmi Buna ziua. Sotul meu lucreaza cu contract de munca ca si curier cu o ora pe zi. As dori sa stiu daca eu ca si sotie pot beneficia de calitatea de coasigurat ... (vezi toată discuția)