Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! Un cetățean străin non UE angajat cu ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! Un cetățean străin non UE angajat cu carte de ...

Bună ziua! Un cetățean străin non ue angajat cu carte de munca isi poate asigura mama la servicii medicale prin procedura coasigurare?
Soţul, soţia şi părinţii fără venituri proprii, aflaţi în întreţinerea unei persoane asigurate pot fi coasiguraţii acestora.