Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cadourile date de către un sindicat, membrilor de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cadourile date de către un sindicat, membrilor de sindicat cu ocazia sărbătorilor sunt și ele scutite de impozit?

Bună ziua, conform art. 76 alin.4 lit.a din codul fiscal cadourile oferite salariaților în limita a 300 lei cu ocazia Paștelui, Crăciunului, 8 Martie, nu sunt impozabile. Întrebare: cadourile date de către un sindicat, membrilor de sindicat cu ocazia sărbătorilor sunt și ele scutite de impozit ca cele acordate salariaților conform art. 76 alin.4 lit.a?
george-neagu, moderator