Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Returnarea banilor pe o comanda primita - fara ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Returnarea banilor pe o comanda primita - fara solicitare cumparator

Buna ziua,

Am achizitionat acum doua saptamani online un produs, l-am primit, totul e ok. Acum doua zile primesc mail de la Netopia (prin care am facut plata) ca s-a solicitat de catre vanzator returnarea sumei aferenta comenzii, iar astazi mi-au fost virati banii integral.
Este de datoria mea sa anunt ca e vorba de o greseala? Pot fi tras la raspundere dpdv legal?

Multumesc.
ochre13, utilizator