Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general firma suspendata 1.martie.2010
Discuție deschisă în Contabilitate în general

firma suspendata 1.martie.2010

vreu sa suspendezi activitatea la un srl.pe 3 ani mai trebuie sa platesc taxa forfetara adica impozitul minim.#-o
Asta este noul paradox in Romania : ca firmele cu activitatea suspendata sa plateasca impozit forfetar!:D
inca nu se stie exact cine va plati impozitul anticipat(caci asa se numeste in 2010!!!),dupa noile legi se pare ca toate firmele,indiferent ca sunt suspendate sau nu.
mai asteptam
Corect , alta Marie cu aceeasi palarie #-o, asteptam sa vedem poate , poate mai scade indicele de inflatie cei drept nimic nu se stie concret , calculam acea patrime si se pare ca din iulie o sa revina mult iubitul IMPOZIT FORFETAR :))
asa ceva nicaieri numai la noi asta nu va baga her Boc in buzonar din ce sa platesc daca firma este suspendata si nu desfasoara activitate economica #-o=D>
kajan.barna, utilizator
X-(#-o:((