avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Activitate florin77.popescu

Activitate florin77.popescu

Discuție AJUTOR
poate cineva sa ma ajute cu un raspuns/sfat?

as vrea sa stiu daca a existat/există o posiblitate de a vira pensia copilului, fără ca mama si actualul ei iubit să beneficieze/bucure de ea.

dacă coplilul are nevoie de ceva, un fel de tuture să aibă acces la bani şi să-i ofere fără nicio problemă?

Multumesc pentru răspuns.
Răspuns la discuția divort - ajutor
poate cineva sa ma ajute cu un raspuns/sfat?

as vrea sa stiu daca a existat/există o posiblitate de a vira pensia copilului, fără ca mama si actualul ei iubit să beneficieze/bucure de ea.

dacă coplilul are nevoie de ceva, un fel de tuture să aibă acces la bani şi să-i ofere fără nicio problemă.

Multumesc pentru răspuns.
Răspuns la discuția divort - ajutor
ce sanse am sa mi se incredinteze mie copilul minor. Dovezile de infidelitate pot fi aduse de un detectiv, marturia lui la proces este acceptata.

In cazul in care platesc pensie alimentara - maxim 25% din veniturile mele lunare ar veni cam 2250 lei/luna, cu aceasta pensie traiesc confortabil si sotia si amantul fara alte batai de cap.

Sa nu ma intelegeti gresit as face orice pentru coplilul meu. Exista posibilitatea ca banii din pensie sa fie administrati de altcineva, nu de sotie si sa fie cheltuiti doar in interesul copilului nu pentru alte destinatii care nu au legatura cu cresterea si educarea copilului?

Au fost asemenea cazuri, sincer nu as vea ca profitand de copli sotia si amantul sa se distreze pe seama mea.

Multumesc pentru sfaturile dvs.
Răspuns la discuția divort - ajutor
ce se intampla cu depozitele bancare care sunt importante ca suma, si care in mod evident au fost stranse de mine, chiar daca la unele sotia este tutilarul, iar eu imputernicit.

Multumesc.
Răspuns la discuția divort - ajutor
deocamdata nu cred ca a depus cererea de divort. Eu tot sper ca vor rezolva situatia, dar in fircare zi intervin dovezi aale infidelitătii ei. ea sustine ca divorteaza pentru ca nu am incredere in ea.

cand de face partajul nu se tine cont ca veniturile mele lunare sunt de 10 ori mai mari decat ale sotiei?
Discuție divort - ajutor
va solicit ajutorul dvs. intr-o problema delicata. Bănuiam de mult că soţia mea mă insală cu un coleg de serviciu al ei, iar zilele trecute bănuiala s-a concretizat: declaratii pe Messenger, telefoane, lipsa de acasă etc.

Acum sotia dereste sa introduca divort. mentionez că avem si un copil minor de 5 ani. Problema este că, in ciuda a tot ceea ce s-a intamplat nu vreau să îi acord divortul.

Mentionez că avem un apartament şi depozite bancare, constituite în mare parte din veniturile mele. de ex. ea are net aprox. 600 lei, iar eu aprox. 9000 lei/lună. Cum se vor împărţi aceste bunuri în cazul în care soţia nu renunţă la divort. Cum se poate ca altcineva sa vina în casa la mine si sa traiasca de pe urma muncii noastre/mele.

Rog un sfat - ce este de făcut.

Multumesc anticipat.